KHK direnişçisi Özakça’dan Ankara Valisine: Dikkat et sonun Vali Mutlu gibi olmasın

KHK ile ihraç edildikleri için başlattıkları açlık grevinin 72.gününe giren Nuriye Gülmen ve Semih Özakça, dün gece direniş alanında nöbet tutan annelere saldırı emrini veren Ankara Valisi Ercan Topaca’yı İstanbul eski Valisi Hüseyin Avni Mutlu’yu hatırlatarak uyardı: Ankara Valisine hatırlatmak istiyorum. İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu’nun sonu malum. Dikkat et, senin de sonun onun gibi olmasın.

Direniş alanında gerçekleşen açıklamada konuşan öğretmen Semih Özakça, gece saatlerinde alanda nöbet 11 kişinin polis saldırısına uğradıktan sonra gözaltına alınmasını kınadı. Gözaltına annesi Sultan Özakça da olan öğretmen Özakça, son günler polisin direniş alanlarına saldırısının sıklaştığını, son saldırıda ise annesinin darp edildiğini belirtti. Polise seslenen Özakça, “Gece yarısı annelerimize dahi saldırma cür’etini gösterenlere annem ‘sizin çocuklarınız yok mu’ diyor ancak onlar annemi sürüklemeye devam ediyor. Bir annenin ahını aldıktan sonra polisler annelerinin yüzlerine nasıl bakacak. Sizin onurunuz adaletiniz bitti. Sizin saldırdığınız insanlar onuru ve adaleti savunuyor” dedi.

Polislerin direniş alanına saldırı sırasında “Ankara Valisinin talimatı var” dediğini aktaran Özakça, “Ankara Valisine hatırlatmak istiyorum. İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu’nun sonu malum. Dikkat et, senin de sonun onun gibi olmasın” şeklinde konuştu.