Kılıçdaroğlu güvenlik güçlerini göreve çağırdı: Farklı pankart taşıyanları alana sokmayın!

Kemal Kılıçdaroğlu yarın son bulacak Adalet Yürüyüşü’ne ve mitinge dair açıklamalarda bulundu. Türk bayrağı, Atatürk posteri ve Adalet pankartları dışında miting alanına hiçbir şeyin sokulmayacağını belirten Kılıçdaroğlu, bunları taşıyanları ise provakatör ilan etti.

Güvenlik güçlerine çağrıda bulunan Kılıçdaroğlu, ‘bunu yapanları da provokatör olarak değerlendiriyoruz. Bütün arkadaşlarımdan ve güvenlik güçlerinden istirhamım bu üçünün dışında pankartı alana sokmasınlar’ dedi.

Kılıçdaroğlu’nun açıklamasından ilgili kısım şöyle:

“Yarın mitingimiz olacak, ben Dragos’tan miting alanına yalnız yürüyeceğim. O nedenle ben de gidip genel başkanımla yürüyeceğim diyen vatandaşlarıma bir uyarı yapayım, beni Dragos’ta beklemeyin, Dragos’tan miting alanına kadar yalnız yürüyeceğim. Eğer ilgi gösterirseniz tabii, miting alanına gelin, miting alanına 2,5-3 kilometrelik bir yürüyüşle geleceğim, hep birlikte mitingimizi gerçekleştirmiş olacağız. Bu mitingi yaparken, miting alanına bayrak, adalet pankartı, Atatürk posteri dışında hiçbir şey istemiyorum, altı oklu bayrak da istemiyoruz. Hep beraber adalet istiyoruz, bayrağımız var bizim bayrağımız, milli bayrağımız, dolayısıyla o bayrağın altında hep birlikte yaşıyoruz. Atatürk ortak değerimiz ve Atatürk posteri olacak. Bunların dışında hiç kimsenin başka bir pankart getirmesi, başka bayrak açmasını asla doğru bulmuyoruz. Bunu yapanları da provokatör olarak değerlendiriyoruz. Bütün arkadaşlarımdan ve güvenlik güçlerinden istirhamım bu üçünün dışında pankartı alana sokmasınlar.”