Polis şiddeti:Ümraniye’de tapuları için eylem yapan halka polis saldırdı

İstanbul Ümraniye’ye bağlı Tepeüstü Mahallesi’nde tapularını istemek için eylem yapan halka polis saldırdı

İstanbul’da Ümraniye’ye bağlı Tepeüstü Mahallesi’nde tapuları için eylem yapan mahalle halkına polis biber gazıyla saldırdı. “Sayın Cumhurbaşkanımız, söz verdiğiniz üzere tapularımızı istiyoruz” pankartını açan yaklaşık 100 kişilik gruba  saldıran polis, CHP Gençlik Kolları Başkanı Mertcan Arslan, CHP Gençlik Kolları Üyesi Yalçın Özdemir, CHP Tepeüstü Temsilcisi Gülcan Yılmaz ile iki kişiyi de gözaltına aldı. Saldırı esnasında CHP Gençlik Kolları Üyesi Yalçın Özdemir’in kolunu kırdı.

Halk tepki gösterdi

Bazı vatandaşlar, “Biz AK Parti’ye oy verdik. Bu vatanın evladı değil miyiz? Niye bunu yapıyorsunuz? Bize nasıl vurursunuz?” diyerek tepki gösterdi. Kolu kırılan CHP’li Yalçın Özdemir’i evinde ziyaret eden CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, “Hak aramak adeta suç haline getirildi. OHAL’in arkasına sığınarak her şeyi yapabileceklerini sanıyorlar” dedi.

Olayı aktaran Yarkadaş, “Ümraniye Tepeüstü Mahallesi sakinlerine, 16 Nisan referandumundan önce AKP’li Belediye Başkanı Hasan Can tarafından tapu sözü verildi. AKP’li Can, mahalleye gelerek ‘Sandıktan evet’i çıkarın, tapularınızı cumhurbaşkanı bizzat dağıtacak’ dedi. 16 Nisan’ın üzerinden iki ay geçti; tapular ortada yok. AKP’ye oy veren bir grup yurttaş, tapularını istemek için gösteri düzenliyor. Bizim partililerimiz de destek veriyor” ifadelerini kullandı.