Selvi’ye bir şey olmuş: Cumhuriyet çalışanları sadece gazetecilik yapan insanlar

Cumhuriyet yazar ve yöneticilerinden Akın Atalay, Kadri Gürsel, Murat Sabuncu ve Ahmet Şık’ın tutukluluğunun devamına karar verilmesine bir tepki de iktidar kalemlerinden olan Abdülkadir Selvi’den geldi.

CNN Türk ekranında Cumhuriyet gazetesi davasında 7 çalışanın tahliye edilmesini ve Akın Atalay, Kadri Gürsel, Murat Sabuncu ve Ahmet Şık’ın tutukluluğunun devamına karar verilmesini yorumlayan Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi, kendisinden beklenmeyen bir çıkış yaparak “Tüm meslektaşlarımızın dün gece tahliye edilmesini beklerdim. Çünkü onlar sadece gazetecilik faaliyeti yapan insanlardı” dedi.

Selvi şöyle konuştu: “Tahliyeler güzeldi. Ama tahliyelerle birlikte tutukluluğunun devamına karar verilen gazetecilerin de dün gece tahliye edilmesini beklerdim. Çünkü onlar sadece gazetecilik faaliyeti yapan insanlardı. Örneğin ben Kadri Gürsel’le CNN Türk’te programda birlikte oldum, çok sert tartışmalar yaşadım ama Kadri Gürsel, bir FETÖ suçlaması yapmak mümkün olan birisi değildir. Bu ülkede Kadri Gürsel’i bununla suçlayamazsınız. Ben diğer meslektaşlarımın da tahliye olmasını beklerdim. Dilerim ki 11 Eylül’deki ilk duruşmada tahliye edilirler.”