Silopi’de zırhlı aracın öldürdüğü çocukların amcası konuştu: Savcı gelmeden aracı kaldırdılar

Silopi’de alkollü oldukları iddia edilen polislerin kontrolündeki bir zırhlı aracın ezerek öldürdüğü 2 çocuğun amcası Suat Yıldırım, “Komşularım 4 polisin araçtan indiğini söyledi. Olayın hemen ardından savcı gelmeden, zırhlıyı çektiler” dedi.

Silopi’de polislerin kullandığı akrep tipi zırhlı aracın bir evin duvarını yıkarak içeri girmesi sonucu 2 yeğenini kaybeden amca Suat Yıldırım, “Komşularım 4 polisin araçtan indiğini söyledi. Olayın hemen ardından savcı gelmeden, zırhlıyı çektiler” dedi.

Dihaber‘in aktardığına göre; Şırnak’ın Silopi ilçesine bağlı Karşıyaka mahallesinde 3 Nisan tarihinde polislerin kullandığı akrep tipi zırhlı aracın bir evin duvarını yıkarak içeri girmesi sonucu 7 yaşındaki Muhammet ile 6 yaşındaki kardeşi Furkan Yıldırım yaşamını yitirdi. Olayın meydana geldiği gece aynı evin 2’nci katında bulunan kardeşlerin amcası Suat Yıldırım, yaşananları anlattı.

‘4 POLİS ARAÇTAN İNDİ’

Çocukların alt katta kendisinin de dairenin üst katında kaldığını aktaran amca Yıldırım, olayın saat 01.30 sıralarında meydana geldiğini kaydetti. Zırhlı aracın eve çarptığı vakit uyuduğunu belirten Yıldırım, “Daha sonra insanların bağrışmalarını duydum. Aşağıya indiğimde zırhlı evin salonuna kadar gelmişti. Muhammet’in vücudu ezilmişti. Furkan’ı ellerime aldım. Daha sonra hastaneye doğru gittik” sözleri ile yaşananları anlattı. Olayın hemen ardından polislerin olay yerinden ayrıldığını söyleyen Yıldırım, komşularının kendisine araçtan 4 polisin indiğini aktardığını söyledi.

Yarım saat sonra çok sayıda polisin zırhlı araçlar ile gelerek alanı boşalttığını dile getiren Yıldırım, “Kargaşa çıktı. Millet tepki gösterdi. Polisler aracın freninin patladığı için böylesi bir olayın yaşandığını söylediler. Biz de tepki gösterdik. Hastanenin acil bölümünde de birkaç gencimiz polislere tepki gösterdi. Vali ve beraberindekiler de geç saatte geldiler” dedi.

‘SAVCI OLAY YERİNE GELMEDİ, ARACI ÇEKİP GÖTÜRDÜLER’

Kardeşinin İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde ifade verdiğini ve şikayetçi olduğunu da sözlerine ekleyen Yıldırım, “Emniyette de bir polisin bu olaya karıştığını; fakat açıklayamayacaklarını söylemişler kardeşime. Savcı olay yerine gelmeden polisler gelir gelmez kobra aracı çekip götürdüler. Delil falan bırakmadılar. Kader diyorlar. Ama biz bunun peşini bırakmayacağız” diye konuştu.

Yorum Yazın