Washington’da Büyükelçilik konutu önünde Erdoğan protesto edildi

 Washington’a Trump ile görüşmeye giden Erdoğan Türkiye’nin büyükelçilik konutu önünde protesto edildi. Protestocular Erdoğan’ın korumaları tarafından saldırıya uğradılar. Yaralılar ve 1 gözaltı var.

Tayyip Erdoğan’ın ABD Başkanı Donald Trump ile görüşmesi sonrası gittiği Türkiye’nin Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç’ın resmi konutu önünde bir grup protesto gerçekleştirdi. Protesto nedeniyle Büyükelçi Serdar Kılıç konuttan çıktı ve polisle görüştü.

Amerika’nın Sesi’nin haberine göre; ellerinde “Demirtaş’a özgürlük” pankartları taşıyan ondan fazla kişi konutun karşı tarafında “Terörist Erdoğan” sloganları attı.

Bu sırada konutun önünde elinde Türk bayraklarıyla bir başka grup toplandı ve karşılıklı sözlü sataşmalar yaşandı. İki grup arasındaki sözlü sataşma zamanla arbedeye dönüştü. Amerikan polisi araya girerek olayın büyümesini önlemeye çalıştı.

Erdoğan’ın konuta gelmesinden sonra Erdoğan’ın korumaları da eylemcilere saldırdı. Saldırıda yaralananlar oldu. Bölgeye ek Amerikan polisinin gelmesinden sonra olaylar yatışırken, saldırganlardan birinin gözaltına alındığı belirtildi.