Yüksel direnişinin 205. gününe polis engeli

Tutuklanan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın sesini duyurmak için Yüksel anıtındaki direnişi sürdüren, KHK ile ihraç edilen Veli Saçılık ve Esra Özakça her gün olduğu gibi bugün de polis engeli ile karşılaştı. Özakça, direnişi sürdüreceklerini belirtti.

OHAL KHK’leri ile ihraç edilen Esra Özakça ve Veli Saçılık, açlık grevlerinin 85’inci gününde tutuklu olan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın başlattığı direnişin 205’inci gününde yeniden abluka altındaki İnsan Hakları Anıtı önünde eylem gerçekleştirdi.

Dihaber’in haberine göre; eşi Semih Özakça’ya destek olmak için açlık grevine başlayan ve 11’inci gününe giren Özakça, “Nuriye ve Semih’in açlık grevinin 85. günü” yazılı pankart açtı. Alanda hazır bekleyen polis, Özakça ve Saçılık’ı zor kullanarak, İnsan Hakları Anıtı önünden uzaklaştırdı.

Özakça, polis müdahalesine karşı alanı bırakmayacaklarını ve her zaman İnsan Hakları Anıtı önünde olacaklarını dile getirdi.

Sincan Cezaevi’nde tutulan Gülmen ve Özakça’nın taleplerinin kabule edilmesi için 11 gündür açlık grevinde olan Özakça, “Açlık grevine de direnişe de devam edeceğiz. Her gün 13.30 ve 18.00’de buradayız. Hepinizi Yüksel Caddesi’ne bekliyoruz” dedi.